11/06/2018

NSW Junior State Championships: Fixtures and Results

 

From around the grounds, here's how the 2018 NSW Junior State Championships played out for all the competing age grades.

From around the grounds, here's how the 2018 NSW Junior State Championships played out for all the competing age grades.

Under 11s



Day One: 9 June

Gordon Tartans 17 v Warringah White 17
Manly Red 7 v Southern Districts Red 19
Norths Black 0 v Illawarra Red 27
Randwick White 12 v Hunter Red 5
Eastwood White 28 v Central North White 5
Mid North Coast 0 v Easts 26
Manly Blue 27 v Norths Red 0
Gordon Highlanders 0 v Southern Districts Blue 33
Central North Red 12 v Randwick Green 29
Eastwood Blue 12 v Warringah Green 33
Penrith 5 v Hunter Blue 7
Sydney Uni 14 v Parramatta 21
Gordon Tartans 0 v Illawarra Red 45
Manly Red 41 v Randwick White 0
Southern Districts Red 38 v Warringah White 0
Norths Black 7 v Eastwood White 12
Central North White 10 v Hunter Red 24
Mid North Coast 7 v Illawarra Blue 14
Manly Blue 20 v Eastwood Blue 7
Gordon Highlanders 19 v Norths Red 0
Central North Red 22 v Penrith 19
Randwick Green 74 v Parramatta 0
Southern Districts Blue 35 v Warringah Green 0
Easts 5 v Hunter Blue 26
Sydney Uni 22 v Illawarra Blue 15
Manly Red 29 v Norths Black 14
Southern Districts Red 14 v Illawarra Red 26
Randwick White 12 v Gordon Tartans 24
Hunter Red 14 v Eastwood White 7
Warringah White 17 v Central North White 7
Mid North Coast v Eastwood Blue
Manly Blue 5 v Penrith 5
Southern Districts Blue 0 v Illawarra Blue 55
Norths Red 7 v Hunter Blue 26
Randwick Green 24 v Warringah Green 14
Central North Red 25 v Sydney Uni 0
Gordon Highlanders v Easts


Day Two: 10 June

Randwick White 5 v Eastwood White 12
Gordon Tartans 0 v Southern Districts Red 22
Manly Red 14 v Hunter Red 12
Warringah White 7 v Illawarra Red 10
Norths Black 14 v Central North White 10
Mid North Coast 0 v Parramatta 24
Penrith 17 v Easts 7
Norths Red 22 v Sydney Uni 19
Eastwood Blue 7 v Southern Districts Blue 33
Central North Red 8 v Warringah Green 24
Randwick Green 0 v Illawarra Blue 17
Manly Blue 15 v Hunter Blue 5
Gordon Highlanders 19 v Parramatta 12
Warringah White 12 v Eastwood White 7
Southern Districts Red 17 v Hunter Red 7
Randwick White 17 v Illawarra Red 5
Gordon Tartans 15 v Norths Black 0
Manly Red 43 v Central North White 0
Randwick Green 36 v Eastwood Blue 0
Mid North Coast 0 v Southern Districts Blue 52
Norths Red 14 v Penrith 21
Easts 29 v Sydney Uni 14
Parramatta 15 v Warringah Green 31
Illawarra Blue 14 v Hunter Blue 21
Manly Blue 7 v Gordon Highlanders 7
Mid North Coast 0 v Central North Red 24
Randwick White 10 v Norths Black 7
Hunter Red 0 v Warringah White 7
Eastwood White 22 v Illawarra Red 24
Southern Districts Red v Central North White
Manly Red 12 v Gordon Tartans 5
Warringah Green 14 v Illawarra Blue 31
Norths Red v Parramatta
Eastwood Blue 19 v Penrith 21
Southern Districts Blue v Hunter Blue
Gordon Highlanders 34 v Central North Red 12
Manly Blue 55 v Sydney Uni 0
Randwick Green 40 v Easts 0


Under 12s



Day One: 9 June

Manly 12 v Gordon 12
Illawarra 5 v Sydney Uni 12
Southern Districts 15 v ACT Brumbies 5
Eastwood 0 v Central West 5
Sydney Uni 0 v Gordon 27
Manly 0 v Hunter 14
Southern Districts 31 v Central West 0
ACT Brumbies 36 v Central North 12
Illawarra 0 v Hunter 29
Manly 17 v Sydney Uni 7
Eastwood 14 v ACT Brumbies 14
Central North 7 v Central West 5
Norths 45 v Southern Inland 0
Parramatta 39 v Mid North Coast 0
Southern Districts 36 v Central North 0
Gordon 5 v Hunter 7
Penrith 29 v Warringah 7
Randwick 40 v Central Coast 19
Parramatta 38 v Norths 7
Mid North Coast 26 v Southern Inland 0
Warringah 20 v Central Coast 12
Penrith 26 v Randwick 21
Eastwood 22 v Central North 14


Day Two: 10 June

Central West 0 v ACT Brumbies 22
Hunter 22 v Sydney Uni 7
Illawarra 5 v Gordon 17
Randwick 29 v Warringah 0
Penrith 41 v Central Coast 5
Norths 24 v Mid North Coast 0
Parramatta 62 v Southern Inland 0
Manly 12 v Illawarra 5
Southern Districts 33 v Eastwood 0
Sydney Uni 19 v Illawarra 24
Central West 5 v Central North 5
Southern Inland 12 v Central Coast 22
Manly 46 v Mid North Coast 0
Eastwood 12 v Warringah 14
Hunter 14 v ACT Brumbies 10
Southern Districts 28 v Gordon 7
Parramatta 50 v Randwick 5
Penrith 22 v Norths 0


Day Three: 11 June

SF 1 || Hunter 0 v Penrith 12
SF 2 || Souths 0 v Parramatta 24
15 v 16 || Central Coast 12 v Central West 14
17 v 18 || Sydney Uni 38 v Southern Inland 14
11 v 12 || Mid North Coast 5 v Eastwood 12
13 v 14 || Illawarra 14 v Central North 5
7 v 8 || Randwick 24 v Norths 14
9 v 10 || Manly 36 v Warringah 10

3 v 4 || Hunter 5 v Southern Districts 33
5 v 6 || ACT 14 v Gordon 17

Grand Final || Penrith 5 v Parramatta 33


Under 13s



Day One: 9 June

Parramatta 55 v Hunter 7
ACT Brumbies 25 v Eastwood 0
Randwick 0 v Victoria 34
Southern Districts 26 v Central Coast 12
Gordon 43 v Central West 5
Manly 20 v Warringah 7
Parramatta 41 v Southern Inland 0
Victoria 32 v Central North 0
Eastwood 7 v Hunter 12
Randwick 37 v Central Coast 0
Penrith 43 v Northern Suburbs 7
Illawarra 17 v West Harbour 27
ACT Brumbies 31 v Southern Inland 0
Southern Districts 0 v Victoria 45
Parramatta 44 v Eastwood 5
Central North 58 v Central Coast 0
Penrith 33 v Gordon 14
Warringah 5 v West Harbour 41
Northern Suburbs 17 v Central West 19
Manly 24 v Illawarra 7
Hunter 19 v Southern Inland 0
Randwick 14 v Central North 0


Day Two: 10 June

Parramatta 20 v ACT Brumbies 15
Randwick 12 v Southern Districts 7
Southern Inland 5 v Eastwood 20
Manly 0 v West Harbour 10
Gordon 35 v Northern Suburbs 5
Central Coast 0 v Victoria 29
ACT Brumbies 10 v Hunter 0
Southern Districts 10 v Central North 26
Penrith 25 v Central West 0
Illawarra 15 v Warringah 5
Central Coast 17 v Warringah 19
Eastwood 10 v Northern Suburbs 15
Hunter 5 v Central West 10
Central North 14 v Illawarra 10
Southern Inland 15 v Southern Districts 10

QF 1 || Parramatta 38 v Randwick 0
QF 2 || Victoria 31 v ACT Brumbies 12
QF 3 || Penrith 12 v Manly 12
QF 4 || West Harbour 7 v Gordon 10


Day Three: 11 June

Central Coast 12 v Southern Districts 5
Warringah 5 v Northern Suburbs 7
Southern Inland 0 v Eastwood 14
Hunter 5 v Illawarra 15

SF 1 || Parramatta 50 v Gordon 0
SF 2 || Victoria 29 v Penrith 5
7/8th || Manly 12 v West Harbour 10
9/10th || Central West 12 v Central North 7
5/6th || Randwick 5 v ACT Brumbies 0
3/4th || Gordon 5 v Penrith 19

Grand Final || Parramatta 54 v Victoria 12


Under 14s



Day One: 9 June

Southern Districts 5 v Illawarra 12
West Harbour 19 v Warringah 19
Penrith 41 v Hunter 0
Manly 22 v ACT Brumbies 0
Eastwood 31 v Parramatta 0
Randwick 19 v Central West 5
West Harbour 12 v Norths 29
Illawarra 44 v Central Coast 0
Warringah 21 v Sydney Uni 22
Southern Districts 0 v Gordon 20
Manly 40 v Randwick 5
Penrith 26 v Eastwood 5
ACT Brumbies 38 v Central West 5
Hunter 48 v Parramatta 5
Gordon 64 v Central Coast 0
Norths 27 v Sydney Uni 7


Day Two: 10 June

Hunter 7 v Eastwood 15
Manly 41 v Central West 5
Penrith 76 v Parramatta 0
Southern Districts 43 v Central Coast 5
West Harbour 36 v Sydney Uni 7
ACT Brumbies 12 v Randwick 21
Norths 14 v Warringah 7
Gordon 14 v Illawarra 10

PO 1 || Parramatta 29 v Warringah 5
PO 2 || Central West 15 v Central Coast 0
PO 3 || ACT 51 v Sydney Uni 5
PO 4 || Hunter 29 v Sthn Districts 5
QF 1 || Penrith 67 v Illawarra 0
QF 2 || Gordon 14 v Eastwood 5
QF 3 || Northern Suburbs 22 v Randwick 7
QF 4 || Manly 29 v West Harbour 5


Day Three: 11 June

SF 1 || Penrith 31 v Manly 14
SF 2 || Gordon 34 v Norths 10
13 v 14 || Parramatta 29 v Central West 15
15 v 16 || Warringah 29 v Central Coast 7
9 v 10 || ACT 12 v Hunter 14
11 v 12 || Sydney Uni 0 v Sthn Districts 22
7 v 8 || Illawarra 12 v Eastwood 12
9 v 10 || Randwick 17 v West Harbour 5
3 v 4 || Manly 36 v Norths 0

Grand Final || Penrith 29 v Gordon 10


Under 15s Boys



Day One: 9 June

Eastwood 29 v West Harbour 7
Gordon 31 v ACT Brumbies 19
Northern Suburbs 43 v Warringah 14
Manly 5 v Central Coast 15
Illawarra 7 v Parramatta 27
Hunter 24 v Sth Districts 5
Eastwood 17 v Randwick 10
Gordon 43 v Manly 0
Illawarra 21 v West Harbour 26
Northern Suburbs 24 v Hunter 0
ACT Brumbies 34 v Central Coast 5
Warringah 17 v Sth Districts 14
Randwick 5 v Parramatta 10


Day Two: 10 June

Illawarra 5 v Randwick 29
Hunter 5 v Warringah 17
Manly 7 v ACT Brumbies 24
West Harbour 5 v Parramatta 33
Gordon 26 v Central Coast 7
Northern Suburbs 24 v Sth Districts 14
Eastwood 20 v BYE 0

PO 4 || Central Coast 24 v Manly 5
PO 1 || Souths 0 v Illawarra 33
PO 2 || West Harbour v Souths 10
PO 3 || West Harbour v Illawarra
OF 1 || Eastwood 26 v Warringah 5
QF 2 || Gordon 33 v Randwick 0
QF 3 || Norths 32 v Parramatta 14
QF 4 || Hunter 22 v ACT 21


Day Three: 11 June

SF 1 || Eastwood 20 v Hunter 7
SF 2 || GOrdon 0 v Norths 8
11, 12 & 13th || Illawarra 12 v Manly 14
11, 12 & 13th || Wests 12 v Manly 5
11, 12 & 13th || Wests 12 v Illawarra 7

7th & 8th || Warringah 14 v Randwick 20
9th & 10th || Southern Districts 24 v Central Coast 5
3rd & 4th || Hunter 0 v Gordon 31
5th &6th || Parramatta 19 v ACT 12

Grand Final || Eastwood 7 v Norths 32


Under 15s Girls



Day One 9 June

Gordon 0 v Randwick/Parra 64
Illawarra 17 v Central Coast 10
Hunter 0 v Central North 20
Gordon 5 v Illawarra 15
Randwick/Parra 30 v Central Coast 0
Hunter 47 v Gordon 0
Central North 31 v Illawarra 0
Randwick/Parra 54 v Hunter 0
Central Coast 0 v Central North 55


Day Two 10 June

Illawarra 10 v Hunter 14
Gordon 0 v Central Coast 20
Randwick/Parra 27 v Central North 5
Central Coast 5 v Hunter 19
Illawarra 7 v Randwick/Parra 34
Gordon 0 v Central North 43


Day Three 11 June

Grand Final || Central North 7 v Randwick/Parra 22


Under 16s



Day One 9 June

Eastwood 53 v Central Coast 5
Sydney University 26 v Illawarra 7
Gordon 48 v Southern Inland 3
Hunter 27 v Penrith 0
Southern Districts 14 v Manly 10
ACT 36 v Melbourne 0
Eastwood 27 v Northern Suburbs 17
Sydney University 12 v Hunter 7
Southern Districts 24 v Central Coast 0
Gordon 3 v ACT 0
Illawarra 45 v Penrith 10
Southern Inland 14 v Melbourne 34
Northern Suburbs 7 v Manly 10


Day Two: 10 June

Southern Districts 12 v Northern Suburbs 14
ACT 41 v Southern Inland 5
Hunter 29 v Illawarra 0
Central Coast Forfeit v Manly
Sydney University 54 v Penrith 0
Gordon 27 v Melbourne 12
Eastwood v BYE
PO || 4 Illawarra 31 v Southern Inland 17
PO 1 || Melbourne 17 v Penrith 5
QF 1 || Eastwood 31 v Norths 0
QF 2 || Sydney University 31 v Manly 7
QF 3 || Gordon 31 v Southern Districts 0
QF 4 || ACT 17 v Hunter 12


Day Three: 11 June

SF 1 || Eastwood 5v ACT 7
SF 2 || Sydney University 12 v Gordon 19

7th & 8th || Norths 25 v Manly 10
9th & 10th || Melbourne 17 v Illawarra 0
3rd & 4th || Eastwood 22 v Sydney University 12
5th & 6th || Souths FFT v Hunter 20

Grand Final Winner || Gordon 38 v ACT 22



Under 17s



Day One: 9 June

Gordon 37 v Hunter 5
Randwick / Parramatta 0 v West Harbour 26
Gordon 0 v Illawarra 41
Hunter 17 v Randwick / Parramatta 19
West Harbour 25 v Illawarra 5


Day Two: 10 June

Randwick / Parramatta 10 v Illawarra 15
Gordon 0 v West Harbour 44
Hunter 15 v Illawarra 35
Gordon 7 v Randwick / Parramatta 34
Hunter 10 v West Harbour 56


Day Three: 11 June

West Harbour 29 v Illawarra 5



Opens Boys



Day One: 9 June

Gordon 0 v Hunter 32
Manly 40 v Gordon 0
Manly 34 v Hunter 5


Day Two: 10 June

Grand Final || Manly 31 v Hunter 21



Congratulations to the 2018 Junior State Champions:


Under 12 || Parramatta 33 def Penrith 5

Under 13 || Parramatta 54 def Victoria 12

Under 14 || Penrith 29 def Gordon 10

Under 15 || Northern Suburbs 32 def Eastwood 7

Under 15 Girls || Randwick/Parra 22 def Central North 7

Under 16 || Gordon 38 def ACTJRU Brumbies 22

Under 17 || Girls West Harbour 29 def Illawarra 5

Opens || Manly 31 def Hunter 21