2009 Tooheys New Shute Shield :: Round 2 Teams


1/04/2009





Teams have been announced for the round two of the 2009 Tooheys New Shute Shield to be played on 4-5 April.

2009 TOOHEYS NEW SHUTE SHIELD
Round 2 - 4-5 April 2009

 

Saturday 4 April 2009
WARRINGAH V RANDWICK at Pittwater Rugby Park (ABC TV Game, 3:10pm)
Warringah: 1. Pingi Talaapitaga, 2. Jono Ede, 3. Dan Barnard; 4. Hugh Pyle, 5. Scott Fardy [c]; Micth Greenway, 7. Beau Robinson, 8. Paul MacGugan; 9. Layne Kelleher, 10. John Kennedy; 11. Dylan Smouha, 12. Sam Harris, 13. Brad Domek, 14. Ed Doyle; 15. Maurice Kennedy.
Randwick: 1. Daniel Spencer, 2. Atonio Halangahu [c], 3. Lotu Taukeiaho; 4. Steven Brennan, 5. Masalosalo Tutaia; 6. Tim Maxwell, 7. David Vizer, 8. Rodney Voullaire; 9. Tony Luxford, 10. Tim Walsh; 11. Richard Briggs, 12. Matt Carraro, 13. Bernie Orbell, 14. Marshall Milroy; 15. Tim Wright.
Referee: Nathan Pearce

 

MANLY V PENRITH at Manly Oval (3:00pm)
Manly: 1. Eddie Aholelei, 2. Elvis Taione, 3. James Lakepa; 4. Will Munsie, 5. Dylan Sigg; 6. Daniel Collins, 7. Will Brame, 8. Joe Iongi; 9. Chris Cottee, 10. Josh Gamgee; 11. Lupini Siale, 12. Alex Miles, 13. Joe Christie, 14. Leon Bott; 15. Adam D'Arcy.
Penrith: 1. Dave Coventry, 2. Elvis Levi, 3. Nick Barber; 4. Lai Vatadroka, 5. Liam Winton; 6. Johnny Smith, 7. Rob Carlson, 8. Luke Williams [c]; 9. Jeremy Su'a, 10. Pat Mekuri; 11. Nua Alone, 12. Henry Lilomaiava, 13. Lachlan Porteous, 14. Moefili Pinono; 15. Solomona Fainifo.
Referee:
Michael Blair

 

EASTERN SUBURBS V EASTWOOD at Woollahra Oval (3:00pm)
Eastern Suburbs: 1. Mike Ross, 2. Sam Zlatevski, 3. Rob McMicken; 4. Will Crutchley, 5. Lee Morley; 6. Ed Brenac, 7. Ben Hopkins, 8. Tom Egan [c]; 9. Luke Irwin, 10. Ben Ward; 11. Pat Smith, 12. Tom Azar, 13. Anton LaVin, 14. Gavin Debartolo; 15. Pat Dellit
Eastwood: 1. Simon Norris, 2. Chris Hill, 3. Barry Fa'amausili; 4. Josh Dunning, 5. Phil Mathers; 6. Tom Alexander, 7. Hugh Perrett [c], 8. Lachlan McCaffrey; 9. Mike Hand, 10. Gavin Duncan; 11. Sione Piukala, 12. Chris Donnelly, 13. Rowan Kellam, 14. Filipo Toala; 15. John Grant.
Referee:
Daniel Cheever

PARRAMATTA V SYDNEY UNIVERSITY at Granville Park* (3:00pm)
Parramatta: 1. Ray McAlley, 2. Scott Podmore, 3. Tor Killman; 4. Sam Evalu, 5. Ryan Aniseko; 6. Michael Kline, 7. Andrew Cox, 8. Matt Borg; 9. Brett Gillett, 10. Aaron Mattin; 11. Roy Iosefa, 12. Wise Gavidi, 13. Piripi Ranga, 14. Junior Kolikata; 15. Ben Borg.
Sydney University: 1. Jerry Yanuyanutawa, 2. Nathan Charles, 3. Jeremy Tilse; Sam Carter, 5. David Fungalei; 6. Dave Dennis, 7. Josh Ellis-Flint, 8. Pat McCutcheon; 9. Scott Stumbles, 10. Toby L'Estrange; 11. Nathan Trist, 12. Leo Afeaki, 13. Michael Hodge, 14. Peter Playford; 15. Jacob Taylor.
Referee: Damien Mitchelmore
* Please note this match has been moved to Granville Park due to Sydney Grade Cricket Finals at Sydney University

 

NORTHERN SUBURBS V SOUTHERN DISTRICTS at North Sydney Oval (3:00pm)
Northern Suburbs: 1. Tai Vea, 2. Ryan Dalziel, 3. Tim Archibald; 4. Brian Doyle, 5. Pat Maile; 6. James Fitzgerald, 7. Sam Latinipulu, 8. Al McFarland; 9. Steve Evans [c], 10. Jarrod Murphy; 11. Corey Brown, 12. Chris Moore, 13. Codie Medway, 14. Anthony Shortis; 15. Andrew Smith.
Southern Districts:
1. Fala Sakaria, 2. James Harwood, 3. Ben Ross; 4. David Pusey, 5. Kane Douglas; 6. Matt Trouville, 7. Tim McGann, 8. Chris Aho; 9. Nathan Sievert, 10. Greg Robson; 11. Jackson Mullane, 12. Andrew Barrett, 13. Matt Raftrey, 14. Chris Kerr; 15. Michael Black.
Referee: Anthony Moyes

Sunday 5 April 2009
GORDON V WEST HARBOUR at Chatswood Oval (3:00pm)
Gordon:
1. Tobius Gukibau, 2. Nath Nicol, 3. Lamarn Ma'a; 4. Lex Fairley, 5. Kingsley Seale; 6. Vili Napa'a, 7. Craig Thomas, 8. Viliame Ratu; 9. Vinnie Byrne, 10. Josh Keil; 11. David Alo, 12. Josh Whittaker, 13. Mark Preston, 14. Lachie Mitchell; 15. Dave Harvey.
West Harbour: 1.Campese Ma'afu, 2. Todd Pearce, 3. Matt Toli; 4. Tom Hikila, 5. Damian Lloyd; 6. Ben Lonsdale, 7. Dan Thomas, 8. Isaiah Pine; 9. Steve Massey, 10. Dave Paurini; 11. Tito Mua, 12. David Tautaiolefue, 13. Henry Seavula, 14. John Sinisa; 15. Carl McLeod.
Referee: James Scholtens



21/01/2019

21/01/2019

16/01/2019

11/01/2019

10/01/2019

An error has occurred. Error Loading the Article List: