2011 Sydney Premier Rugby Round 8 :: First Grade Teams


18/05/2011



By Sydney Rugby Union

First grade teams have been announced for round eight of 2011 Sydney Premier Rugby to be played on 21-22 May.


2011 Sydney Premier Rugby
Shute Shield Round 8 – 21-22 May 2011
Saturday 21 May 2011
EASTWOOD (1) at EASTERN SUBURBS (2) at TG Millner Field (3:10pm Live ABC TV)
Eastwood:
1. Simon Norris, 2. Chris Hill, 3. Barry Fa’amuasili; 4. Mitch Lees, 5. Jared Barry; 6. Josh Dunning, 7. Miles McCaffrey, 8. Tom Alexander; 9. Nic White, 10. Pierre Hola; 11. Mark Frost, 12. Sione Piukala, 13. Tim Bennetts, 14. John Grant; 15. Ben Batger [c].
Eastern Suburbs: 1. Campese Ma’afu, 2. Sam Zlatevski, 3. Ofa Fainga’anuku; 4. Adam Byrnes, 5. Phil Mathers; 6. Jordan Brown, 7. Andrew Shaw, 8. Richard Stanford; 9. Luke Irwin, 10. Kurt Morath; 11. Ratu Ma’afu, 12. Matt Toomua, 13. Eddie Paea, 14. Anton Lavin; 15. Dion Taumata.
Referee: Steve Hardy
PARRAMATTA (12) v WEST HARBOUR (9) at Merrylands RSL Rugby Park (3:00pm)
Parramatta:
1.Sione Taula, 2. Trent Hoscher, 3. Lamarn Ma’a; 4. Ryan Aniseko, 5. James Riddell; 6. Sapu Hehea, 7. Andrew Cox, 8. Maile Latekefu; 9. Lua Vailoaloa, 10. Ioane Sefo; 11. Mohd Roche, 12. Toese Lealemanua, 13. Damien Fakafanua, 14. Iese Leoto; 15. Tyler Stevens.
West Harbour: 1.Todd Pearce, 2. Reg de Jager, 3. Vaughan Lomax; 4. Tom Hikila, 5. Damian Lloyd; 6. Tom Games, 7. Daniel Midghall, 8. Isaiah Pine; 9. Jeremy Su’a, 10. Shaun Treweek; 11. Macquire Tatola, 12. Nua Alone, 13. Henry Seavula, 14. Tito Mua; 15. Liam Windon.
Referee: Jamie McGregor
WARRINGAH (11) v PENRITH (10) at Pittwater Rugby Park (3:00pm)
Warringah:
1. Richard Southan, 2. Luke Holmes, 3. Salesi Manu; 4. Tristan Stanley, 5. Nicholas Hughes-Clapp; 6. Sam Ward, 7. Haydn Black, 8. Jason Peseta; 9. Josh Holmes [c], 10. Maurice Kennedy; 11. Michael Dalton, 12. Joe Walsh, 13. Dylan Smouha, 14. Francesco Fronzoni; 15. Brock McGarity.
Penrith: 1. Peter Niumata, 2. Elvis Levi, 3. Richard Aho; 4. Kornelio Burgess, 5. Dale Shane; 6. Tavalea Takai, 7. Rob Carlson, 8. Viliami Napia’a; 9. Sikuti Vunipola, 10. Tawhiri Walsh; 11. Tala Mapesone, 12. Henry Lilomaiava, 13. Lachlan Porteous, 14. Fokolulu Taumalolo; 15. Ateloa Okati.
Referee: James Scholtens
MANLY (3) v NORTHERN SUBURBS (8) at Manly Oval (3:00pm)
Manly:
1. Duane Aholelei, 2. Elvis Taione, 3. Eddie Aholelei; 4. Greg Peterson, 5. Cadeyrn Neville; 6. Ed Gower, 7. Kotoni Ale, 8. Neil Meyer; 9. Chris Cottee, 10. Ben Seymour; 11. JP du Plessis, 12. Jacob Woodhouse, 13. Lui Suale, 14. Chris Yarrington; 15. BJ Hartmann.
Northern Suburbs:
1. Lawrence Hunting, 2. Scott Podmore, 3. Nick Lah; 4. Seti Tafua, 5. Ben Matwijow; 6. Paulie Tuala, 7. Wil Brame, 8. AJ Gilbert; 9. Steve Evans, 10. Ben Murray; 11. Chris Moore, 12. Henari Veratau, 13. Bill Meakes, 14. Samu Wara; 15. Cam Crawford.
Referee:
Stephen Hill (QLD)
RANDWICK (6) v SOUTHERN DISTRICTS (7) at Coogee Oval (3:00pm)
Randwick:
1. Marakai Toa, 2. Atonio Halangahu [c], 18. Justin Terry; 4. Tim Maxwell, 5. Geoffrey Ingram; 6. David Parsons; 7. Tim McGann, 8. Al McFarland; 9. Sam Bartlett, 10. Toby Browne; 11. Clinton Sills, 12. Bevu Tuqiri, 13. Tim Wright, 14. Atieli Pakalani; 15. Shaun Foley.
Southern Districts: 1. Marcus Heather, 2. Nick Seymour, 3. Duncan Chubb; 4. Mick Kauter, 5. Luke Smart; 6. Sean Doyle, 7. Sam Latunipulu, 8. Lopeti Timani; 9. Chris Cusiter, 10. Ben Volavola; 11. Denan Kemp, 12. Apo Latunipulu, 13. Brackin Karauria-Henry, 14. Ben Connolly; 15. Rohan Saifoloi.
Referee: Anthony Moyes
Sunday 22 May 2011
GORDON (4) v SYDNEY UNIVERSITY (5) at Chatswood Oval (3:00pm)
Gordon:
1.Lawrence Marsh, 2. Tobius Gukibau [c], 3. Travis Church; 4. Ben Paurini, 5. Mark Johnson; 6. Lex Fairley, 7. Mitch Greenway, 8. Jonno Broome; 9. Terry Preston, 10. Dave Harvey; 11. Eric Maroni, 12. Tom Mathews, 13. Barry Mansfield, 14. Matt McDougall; 15. Dion Berryman.
Sydney University:
1
. Aldy King, 2. Ben Roberts, 3. Paddy Ryan; 4. Tom Heslop, 5. Sam Carter; 6. Trent Dyer, 7. David Hickey, 8. Jack de Guingand; 9. Matt Schwager [c], 10. Dan Kelly; 11. Alex Rokobaro, 12. James McMahon, 13. Michael Hodge, 14. Tom English; 15. David Dillon.
Referee: James Leckie


11/12/2018

10/12/2018

09/12/2018

07/12/2018

04/12/2018

An error has occurred. Error Loading the Article List: