Shute Shield Round 16 Teams


20/07/2011



By Sydney Rugby Union

First grade teams have been announced for round 16 of 2011 Sydney Premier Rugby to be played on Saturday 23 July.


2011 Sydney Premier Rugby
Shute Shield Round 16 – Saturday 23 July 2011
MANLY (2) v EASTERN SUBURBS (3) at Manly Oval (3:10pm Live ABC TV)
Manly:
1. Eddie Aholelei, 2. Anthony Hegarty, 3. Jono Owen; 4. Ed Gower, 5. Cadeyrn Neville; 6. Dylan Sigg, 7. Michael Hooper, 8. Tevita Metuisela; 9. Chris Cottee, 10. Willie Ripia; 11. Richard Hooper, 12. Ben Seymour, 13. Andrew Smith, 14. Lui Siale; 15. Jacob Woodhouse.
Eastern Suburbs: 1. Ofa Fainga’anuku, 2. Heath Tessman, 3. Rob McMickan; 4. Matt McGann, 5. Phil Mathers [c]; 6. Jordan Brown, 7. Andrew Shaw, 8. Pauliasi Taumoepeau; 9. Brendan McKibbin, 10. Matt To’omua; 11. Ratu Ma’afu, 12. Afusipa Taumoepeau, 13. Anton Lavin, 14. Damon Anderson; 15. Eddie Paea.
Referee: Andrew Lees
RANDWICK (6) v WEST HARBOUR (8) at Coogee Oval (3:00pm)
Randwick: 1. Marakai Toa, 2. Atonio Halangahu, 3. Steven Noriega; 4. Geoff Ingram, 5. Phoenix Battye; 6. Al McFarland, 7. Tim McGann [c], 8. Henry Vanderglas; 9. Josh Valentine, 10. Christian Lealiifano; 11. Tom Joseph, 12. Bevu Tuqiri, 13. Finau Makamaka, 14. Ethan Ford; 15. Shaun Foley.
West Harbour: 1.Rodney Blake, 2. Reg de Jager, 3. Vaughan Lomax; 4. Tom Hikila, 5. Steve Cummins; 6. Tom Games, 7. Isaiah Pine [c], 8. Daniel Corry; 9. Jeremy Su’a, 10. Dave Paurini; 11. Macquire Tatola, 12. Tyler Spitz, 13. Rory Sidey, 14. Tito Mua; 15. Liam Windon.
Referee: Anthony Moyes
SYDNEY UNIVERSITY (4) v PENRITH (12) at University Oval No.1 (3:00pm)
Sydney University:
1. Jeremy Tilse, 2. Nathan Charles, 3. Laurie Weeks; 4. Dean Mumm, 5. Sam Carter; 6. Dave Dennis, 7. David Hickey, 8. Tim Davidson; 9. Matt Schwager [c], 10. Bernard Foley; 11. Greg Jeloudev, 12. Michael Hodge, 13. Tom Kingston, 14. Will du Plessis; 15. Berrick Barnes.
Penrith: 1. Dave Coventry, 2. John Aho, 3. Richard Aho; 4. Kornelio Burgess, 5. David Reopama; 6. Winnie Paulo, 7. Chris Aho, 8. Robert Carlson; 9. Viliami Vunipola, 10. Tawhiri Walsh; 11. Solomona Silipa, 12. Henry Lilomaiava, 13. Lachlan Porteous, 14. Fokolulu Taumalolo; 15. Atelea Okati.
Referee: Callan O’Neill
SOUTHERN DISTRICTS (7) v NORTHERN SUBURBS (5) at Forshaw Rugby Park (3:00pm)
Southern Districts:
1. Tetera Faulkner, 2. Nick Seymour, 3. Dan Palmer; 4. Andrew Rossiter, 5. Rome Nifo; 6. Lopeti Timani, 7. Sean Doyle, 8. Ita Vaea; 9. Grayson Hart, 10. Jordan McGregor; 11. Cooper Vuna, 12. Gareth Morton, 13. Nick Cummins, 14. Brackin Karauria-Henry; 15. Nicky Price.
Northern Suburbs:
1. Scott Sio, 2. Scott Podmore, 3. Nick Lah [c]; 4. Ben Matwijow, 5. Seti Tafua; 6. Mat Lamont, 7. Wil Brame, 8. AJ Gilbert; 9. Steve Evans, 10. Zack Holmes; 11. Cameron Shepherd, 12. Henari Veratau, 13. Samu Wara, 14. Corey Brown; 15. Cam Crawford.
Referee:
Angus Gardner
WARRINGAH (11) v EASTWOOD (1) at Pittwater Rugby Park (3:00pm)
Warringah:
1. Salesi Manu, 2. Luke Holmes, 3. Tom Glyde; 4. Ben Adams [c], 5. Mitchell Longrigg; 6. Beau Robinson, 7. Mark Porpiglia, 8. Sam Ward; 9. Scott Bradley, 10. Hamish Angus; 11. Michael Dalton, 12. Ed Doyle, 13. Dylan Smouha, 14. Dave Feltscheer; 15. Mark Gerrard.
Eastwood: 1. Keiran Longbottom, 2. Chris Hill, 3. Barry Fa’amuasili; 4. Tom Alexander, 5. Sam Wykes; 6. Gareth Palamo, 7. Ben Coridas, 8. Hugh Perrett [c]; 9. Nic White, 10. Pierre Hola; 11. Lachie Turner, 12. Sione Piukala, 13. Tim Bennetts, 14. John Grant; 15. Ben Batger.
Referee: Jamie McGregor
PARRAMATTA (10) v GORDON (9) at Merrylands RSL Rugby Park (3:00pm)
Parramatta:1.Sione Taula, 2. Trent Hoscher, 3. Lamarn Ma’a; 4. Ryan Aniseko, 5. Josh Kron; 6. Andrew Cox, 7. Nick Boland, 8. Maile Latekefu; 9. Kaleb Rech, 10. Tom Woods; 11. Damien Fakafanua, 12. Toese Lealemanua, 13. Dan Yakopo, 14. Iese Leota; 15. Tyler Stevens.
Gordon: 1. James Atwill, 2. Tobias Gukibau [c], 3. Travis Church; 4. Bas Murphy, 5. David Tome; 6. Mark Williams, 7. Mitch Greenway, 8. Mark Johnson; 9. James King, 10. Josh Keil; 11. Wise Cakau, 12. Tom Hill, 13. Tom Matthews, 14. Sai Vakarau; 15. Dave Harvey.
Referee: James Scholtens


23/10/2018

22/10/2018

22/10/2018

20/10/2018

19/10/2018

An error has occurred. Error Loading the Article List: